„Жив и здрав шефе“, „Да ве има почесто и да славите многу јубилеи“ – Голем број честитки до Бранко Црвенковски за неговиот 60-ти роденден

Поранешниот претседател на државата Бранко Црвенковски денеска слави роденден. Денешниот датум за него е јубилеен, бидејќи наполни 60 години. 

Неговите пријатели, поранешни сопартијци и пријатели, му го честитаат роденденот, а има и барања него да го има почесто во јавноста и да биде погласен. 

„Среќен роденден на Претседателот Црвенковски, мојот учител и пријател!

Да славите уште многу јубилеи, да Ве има почесто и погласно“, напиша на фејсбук професорката Ана Павловска Данева. 

„Жив и здрав шефе“, пишуваат дел од сегашните и поранешни членови на СДСМ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде