ЖЕНАТА ГИ ОРГАНИЗИРА И ДВАТА ПОГРЕБИ: Ги закопа и поранешниот сопруг и нејзиниот партнер кој сопругот го у6и во Кикинда

ЖЕНАТА ГИ ОРГАНИЗИРА И ДВАТА ПОГРЕБИ: Ги закопа и поранешниот сопруг и нејзиниот партнер кој сопругот го у6и во Кикинда

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

Погребот на двајцата ќе им го организира Ерика М., која најверојатно во вторникот на 3 јануари предизвика невидено злосторство во Кикинда,

кога нејзиниот поранешен сопруг Золтан Месарош (57) го у6и долгогодишниот партнер Тимо Закиќ (63), а потоа се самоу6и.

Месарош денеска ќе биде погребан во Руско село каде што живееше, а Закиќ утре во Кикинда каде што живееше. Така, Ерика М. на достоинствен начин ќе се прости од двајцата мажи кои и го одбележаа животот и завршија трагично.

Потсетуваме, злосторството се случило во вторникот рано наутро, кога Золтан Месарош од Руско Село го чекал Тимо Закиќ пред неговата куќа во населбата Жележни нови црвени 128 А во Кикинда и таму го у6и со удари од чекан и у6оди.

После тоа, тој се обесил на поткровјето од куќата на Закиќ. Ова убиство и самоубиство најверојатно се случило околу пет часот наутро,

а нивните тела биле пронајдени неколку часа подоцна, кога соседите забележале крв на вратата од куќата на Закиќ и веднаш повикале полиција.

Полицијата го пронашла телото на Закиќ во приземјето од куќата, а обесениот Месарош на таванот.

„Таа не му била љубовница на Закиќ, туку негова долгогодишна партнерка. Го оставила сопругот пред шест-седум години, но не се разведувале. Таа беше во долгогодишна врска со Закиќ и тоа сите го знаеја.

Долги години работел во странство, но се вратил и работел на овоштарник кај Кикинда. Така ни кажа таа. Што го мачеше сега, само Господ знае. Можеа убаво да се разведат и сите да си го продолжат животот – изјави човек од Кикинда добро упатен во овој случај. Извор и фото: Новости.рс

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде