Загина спасувајќи го синот, а сега нејзиниот сопруг е во врска со сестра и

Сопругот на актерката Наја Ривера, која се удави во езеро додека го спасуваше нивниот син, по нејзината смрт влезе во врска со нејзината сестра, поради што често беше мета на критики.

Поминаа две години од смртта на познатата актерка Наја Ривера, која се удави во езерото додека се обидуваше да го спаси својот син, а јавноста се уште не може да се помири дека убавицата која имаше блескава холивудска кариера повеќе ја нема.

Имено, Наја на 8 јули 2020 година биле на езерото Пиру со нејзиниот тогаш 4-годишен син. Момчето било најдено сам во чамецот, а актерката никаде ја немало. Ја пронашле дури по 5 дена, а шерифот подоцна го открил полицискиот извештај во кој бил содржан и исказот на 4-годишното дете кое открило дека „отишол да плива со мајка му, а таа едвај го спасила од водата“. . „Немала сила да се спаси“, заврши шерифот.

Актерката имала 33 години кога се удавила и ја оплакувале милиони обожаватели кои ја засакале преку многу популарната серија „Glee“. Многумина тврдат дека околностите на нејзината смрт им се чудни и дека не веруваат дека таа така би умрела.

Сепак, вистинскиот шок дошол по нејзината смрт. Синот Џојс живее со нејзиниот поранешен партнер, исто така актер од серијата Рајан Дорси, а кај него се пресели сестрата на Наја, Никајла. Фотографиите на кои се држат за рака многу брзо ја преплавија мрежата, а се шпекулираше дека се во врска.

Дорси тогаш изјавил дека не му е грижа за критиките и дека неговиот син Џојс „го молел да ја остави тетка му да живее со нив“. Истовремено, тој и се заблагодарил на Никајла што „оставила сè во животот на мирување за да му помогне да го подигне своето дете“ и посочил дека е „благодарен за поддршката што им ја дава по трагедијата“.

Со текот на времето престанаа да ги полнат медиумските колумни, но сепак заедно го одгледуваат Џојс. Извори блиски до семејството тврдат дека Никајла и Дорси се во хармонична врска, и дека сфатиле дека негуваат силни емоции на годишнината од смртта на Наја, што дополнително ја шокираше јавноста.

Инаку, Рајан неодамна сподели фотографија со својот син на кој му подари куче за седмиот роденден и на сите им покажа колку пораснал.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде