ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО И ВИДЕО: Автобус прегази жена – СТРАШНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО БЕЛГРАД

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО И ВИДЕО: Автобус прегази жена – СТРАШНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО БЕЛГРАД

ВИДЕОТО МОЖЕТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ НА КРАЈОТ ОД ТЕКСТОТ.

Постара жена денеска почина на лице место во Карабурма, кога во неа удрил возач на автобус додека поминувала преку улицата.

Како што дознава „Блиц“, по повод сообраќајната незгода што се случи на автобуската клучка на улицата Салвадор Аљенде,

дежурниот заменик на Првото основно јавно обвинителство Белград во соработка со сообраќајната полиција излегол на лице место за да изврши увид.

На лице место му била извршена алкотестирање на возачот кој немал присуство на алкохол.

По спроведената истрага, собраните изјави и обезбедувањето материјални докази од страна на дежурниот обвинител, наредено е да се поднесе кривична пријава

против возачот на автобусот поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело Загрозување на јавниот сообраќај.

Во понатамошниот тек на постапката, наредено е да се изврши вонреден технички преглед на возилото, прегледување на видео надзорот,

а ќе се преземат и други потребни доказни дејствија заради утврдување на постоење одговорност и евентуалена вина.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде