Вонредна вест: Земјотрес стресе делови од Македонија

Земјотрес со интензитет од III-IV степени според Европската макросеизмичка скала,

е регистриран денеска, 75 километри југоисточно од Скопје и е почувствуван од населението во Штип и околината.

Како што информира Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје,

земјотресот со Рихтерова локална магнитуда ML2.5, се случил во 13 часот и 08 минути, а потекнува од епицентрално подрачје Свети Николе – Штип.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде