Вонредна вест: Земјотрес почувствуван во делови од Македонија

Вонредна вест: Утрово земјотрес почувствуван во делови од Македонија

 Земјотрес со послаб интензитет е почувствуван синоќа околу полноќ во регионот на Охрид и Струга.

Потресот со интензитет од 3,8 степени по Рихтер бил со епицентар во околината на Мала Преспа, непосредно до албанско-грчката граница.

Предизвикана е само помала вознемиреност кај населението во епицентралното подрачје и нема информации за причинети штети.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде