Вонредна вест: Воз удри во комбе, најмалку 10 лица се повредени

Вонредна вест: Воз удри во комбе, најмалку 10 лица се повредени

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

Десет лица се повредени во железничка несреќа која денес напладне се случила на железничкиот премин кај фабриката Порцеланка во Велес.

Од МВР за Курир потврдуваат дека воз на Македонски Железници удрил во такси возило – комбе „мерцедес“ со велешки регистарски ознаки,

сопственост на такси компанија од Чашка, а управувано од Д.Ј.(52) од Чашка.

-Во незгодата со повреди се здобиле 10 патници кои биле пренесени во Општа болница Велес за укажување лекарска помош, велат од МВР.

Полициски екипи на местото на несреќата извршиле увид.

– Патничкото комбе коешто удри во железничкото превозно средство е во сопственост на автопревозник „Лаби“, објави локалниот портал дума.мк.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде