Вонредна вест: Сообраќајка кај Штип, има повредени

Голема сообраќајна незгода се случи вечерва во Три Чешми на патот кон Штип, објави Инфомакс.

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

Според порталот, до несреќата дошло каде возило удрило директно во автобус.

Две лица се повредени, оние од колата. Едното лице е веќе освестено и однесено на пат накај болница, додека пак другото лице се уште е без свест.

Брза помош и полиција се веќе на местото на несреќата и очекуваме дополнителни информации.

Извор + фото: Инфомакс

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде