Вонредна вест: Рудари затруени во рудникот во Пробиштип – ова се деталите

Вонредна вест: Рудари затруени во рудникот во Пробиштип – ова се деталите

Тројца рудари завчера се затруле во рудникот Добрево во Пробиштип. 

На 30.04.2023 во 11,30 часот во Полициска станица Пробиштип е пријавено дека во Итната медицинска помош Пробиштип биле донесени З.Н.(43),

М.Н.(37) двајцата од с.Злетово и Т.Ј.(48) од с.Секуларци, кои, според пријавеното, биле затруени во јама во рудник во с.Добрево, Пробиштип каде работеле, информира МВР. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.   

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде