Вонредна вест: Почина таткото на убиецот од Младеновац

Радиша Б., татко на убиецот од Младеновац, како што пренесуваат српските медиуми починал денеска од срцев удар.

Неговиот син во четвртокот вечерта на територијата на Смедерево и Младеновац со истрели од автоматско оружје убил 8 лица, а се обидел да убие уште вкупно 12 лица.

На денешниот распит во Вишото јавно обвинителство во Смедерево, тој признал дека пукал со автоматска пушка и пиштол во Мали Орашје и Дубона во група луѓе кои не ги познавал, за да го исплаши населението.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде