Во судир на две возила повредени повеќе лица: УТРОВО СТРАОТНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ САРАЕВО

Во судир на две возила повредени повеќе лица: УТРОВО СТРАОТНА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ САРАЕВО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

На транзитната рута над Сараево се случила сообраќајна незгода, пренесуваат медиумите од регионот.

Според Блиц.рс, сообраќајот бил прекинат и повредени се неколку лица.

Од МУП наведуваат дека сообраќајната несреќа се случила околу 7 часот и 30 минути и оти засега имаат информации дека се повредени три лица, пренесува Српскаинфо.

Несреќата се случила на делот од патот Сараево-Пале во Лаписница во близина на малиот тунел.

На повредените им е укажана итна помош на лице место, по што треба да бидат пренесени во Клиниката за итна медицина во Сараево.

Извор и фото: Блиц.рс

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде