ВМРО-ДПМНЕ најавува БОMБА – еве за што се работи

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ најавува нова афера „Тајни имоти“, односно кој што крие во власта и како институциите учествуваат во криење имот, наместо да го спроведуваат законот.

-Институциите не си ја вршат работат, и трпат незаконитости и криминал. Група луѓе од СДС и ДУИ наместо во служба на народот работат за себе.

За функционери од власта не важат законите, а институциите не постапуваат кога се тие во прашање.

Во понеделник во 12 часот ќе откриеме како се крие имот и како власта работи за себе. Аферата Тајни имоти е тешка неколку милиони евра.

Затоа Македонија наместо да оди напред тоне, најавува ВМРО-ДПМНЕ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде