(видео) Купил подарок за сопругата и љубовницата. Продавачката му сместила замка која ќе ја памети

Продавачка на накит откри како открила маж кој ја изневерува сопругата откако дошол во нејзината продавница да купи подарок за годишнината на неговата сопруга и љубовница.

Зои Роу сподели видео на TikTok кое веднаш стана вирално, во кое раскажува како „случајно“ ги заменила торбите со подарок на неговата сопруга за да отвори подарок наменет за љубовник.

– Подароците ги ставив во вреќи и на секоја морав да напишам „К“ за Кристин, која му е сопруга, а „Л“ за Лаура, неговата девојка. Му реков дека многу би им се допадналe – ја продолжила својата приказна.

Меѓутоа, продавачката открива дека во торбичката за подарок за неговата сопруга го ставила накит што требало да и припаѓа на неговата љубовница, додека во нејзината торбичка го ставила подарок за неговата сопруга.

– Само што се сетив дека неговата сопруга се вика Лаура, а неговата девојка Кристин. Претпоставувам дека ги измешав кесите. Упс – рече таа.

Веднаш почна вистинска дебата дали таа требало да го направи тоа. Додека многумина и честитаа за сработеното, имаше и такви кои веруваа дека продавачката не треба да се меша во овие работи.

@zozoroe What a good day to look out for other women😈 this happens too often. #fyp #whydomen #storytime #CTCVoiceBox #DayInMyLife #OikosOneTrip #funny #viral ♬ original sound – The Zoe Roe Show

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде