Важна информација за сите граѓани: Марко со предупредување – Внимавајте на оваа личност!

Марко Николовски на својот Фејсбук профил објави фотографија со апел граѓаните да внимаваат на оваа личност.

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

Фејсбук постот на Марко Николовски ви го пренесуваме во целост.

Предупредување!!!!!

Оваа личност шета низ Скопје преправајќи се дека е Амерички државјанин и дека е поврзан со амбасада.

Знае да пријде и да каже дека е ограбен и бара пари или бара најблиска протестантска црква за која ќе ви побара пари.

Ништо од тоа не е вистина затоа ако случајно ви пријде не му давајте пари и под никој случај не му давајте телефон без разлика на што да ви каже.

Се шета најчесто со рагби топка и капа од рагби тим. Ако не му се исполни барањето можно е и да нападне затоа избегнувајте го по секој случај!!!!!!!!!

Фото: Фејсбук пост на Марко Николовски

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде