Вака се сака Македонија! Погледнете што пишува на овој камион…сликата ги запали социјалните мрежи

Слика која ги запали социјалните мрежи.

Имено според објаснувањата на сликата станува збор за камион сликан на превојот Плетвар, пред Прилеп.

На камионот може да се види натписот:

Македонија е на македонците.

Македонија е име свето библиско

Македонец не е грк

Македонец не е Бугарин

Ве молиме кога ќе се разминете со камионот свирнете за да го поздравите возачот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде