Ужас во Скопје: Силувано малолетно девојче!

На 23.04.2023 во 05.45 часот 52-годишен маж пријавил дека во скопско село малолетник извршил обљуба врз неговата малолетна ќерка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Од останатите случаи во билтенот на МВР во последните 24 часа забележана е и тепачка помеѓу малолетници.

Рано утрово во 02.05 часот во СВР Скопје од Комплексот клиники “Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен малолетник од Скопје со повреди здобиени од физички напад.

Според пријавеното, околу 00.30 часот на подрачјето на Центар малолетникот и уште еден негов другар биле физички нападнати од неколку малолетници. Се превземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде