УЖАС! ДЕВОЈЧЕ (5) ПАДНАЛО И ПОЧИНАЛО ДОДЕКА СИ ИГРАЛО! Трагедија кај Сјеница, семејството и мештаните во шок!

УЖАС! ДЕВОЈЧЕ (5) ПАДНАЛО И ПОЧИНАЛО ДОДЕКА СИ ИГРАЛО! Трагедија кај Сјеница, семејството и мештаните во шок!

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

Сјеница е во шок и тагува по петгодишното девојче кое ненадејно почина додека си играше со сестра си пред куќата во населбата Дуга Пољана.

Според мештаните на Пољана, таа дошла на одмор со мајка и и требало татко и да дојде и да ги врати во Германија“, наведува Тутински новине.

Додека си играла со сестра си пред куќата, таа колабирала и починала. Семејството се сомнева дека добила срцев удар или мозочен удар.

Тагува Дуга Пољана, нејзините родители, брат и сестра.Девојчето е погребано на 3 јануари.

Роднините велат дека била паметна и убава девојка и дека Дуга Пољана денеска е тажна поради нејзината cмрт. Нејзин роднина објави трогателен статус на нејзиниот Фејсбук профил:

“Moja sinovica je ono što je Allah dao i ono što je Allah uzeo i što je kod Njega do određenog roka. Allah da se smiluje mom bratu i hanumi mu, našoj porodici užoj i široj.

Allah da nedostatak nadoknadi saburom i potpunom nagradom njenim roditeljima. Hava je ptičica džennetska.”, стои во објавата на Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде