(фото) Утрово тешка сообраќајна неpеќа, има загинати се извлекуваат повpeдени патници – минибус летнал од карпа кај Ваљево во Србија

Во тешка соо6раќајна несpеќа што се случи утринава кај браната Ровни, кога минибус се сруши од карпа кај Ваљево, една жена заг ина, а повредените патници се извлекуваат.

Како што дознава Курир.рс, до несреќата дошло кога возачот на минибусот излегол од возилото за да го праша обезбедувањето на браната за преминување на браната Стубо – Ровни.

Според сознанијата и последните информации, повредени се дури 17 патници. На извлекување на повредените работат 6 пожарникари-спасувачи со две противпожарни возила.

Најверојатно, возачот не ја повлекол рачната сопирачка, па минибусот по стрмна карпа се придвижил и се превртел.

На местото на несреќата веднаш пристигнале сите служби за итна помош.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде