Уште една тешка сообраќајна несреќа на македонските патишта – едно лице потешко повредено!

Уште една тешка сообраќајна несреќа на македонските патишта – едно лице потешко повредено!

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

На 27.12.2022 во 12.50 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека на крстосница од автопатот со регионалниот пат Неготинска

Уште една тешка сообраќајна несреќа на македонските патишта – едно лице потешко повредено!

клучка – с.Неготино се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“

со српски национални ознаки, управувано од Н.Х.(61) од гостиварски Добридол и патничко возило

,,Опел,, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Ф.Н.(27) од гостиварско Горјане, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Н.Х., констатирани во Општа болница „Ферид
Мурат“ во Гостивар.

Увид извршила увидна екипа од ОВР Гостивар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде