Украл возило на Брза Помош и се забил во бетонски столб – 19 годишен тинејџер направил вистинска драма на скопската клиника

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

Украл возило на Брза Помош и се забил во бетонски столб – 19 годишен тинејџер направил вистинска драма вчера вечер во Штип

19-годишен штипјанец доцна синоќа украл автомобил во сопственост на мензата на скопските клиники и со него удрил во бетонски столб, соопшти полицијата. Младиот штипјанец е уапсен.

„На 04.01.2023 во 02.45 часот на ул.„Козара“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР

Скопје го лишиле од слобода М.Ј.(19) од Штип, затоа што околу 01.30 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ одзел патничко

возило, сопственост на мензата на болницата и со него удрил во бетонски столб“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот, ќе следи соодветна пријава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде