Тројца повредени, еден автомобил буквално уништен: Први фотографии од тешката сообраќајка несреќа кај Зрењанин

Тројца повредени, еден автомобил буквално уништен: Први фотографии од тешката сообраќајка кај Зрењанин

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

Тешка сообраќајка се случила вечерва на патот Зрењанин во Белград.

Несреќата се случила околу 21:20 часот кога се судриле две возила БМВ.

На терен се полицајци и пожарникари, а во овој момент надлежните служби ги отстрануваат автомобилите.

Сликите покажуваат искршени автомобили, со делови расфрлани по патот.

Да потсетиме, несреќата се случи на раскрсницата на Зрењанински пут – улица Азањска, во близина на хотелот Елеганс.

„Блиц“ претходно вечерва објави дека од едно возило во Ургентниот центар биле пренесени возачот и онесвестена жена.

„Во вториот автомобил имало две сопатнички на возраст од 17 и 18 години, кои исто така се пренесени во Ургентниот центар,

додека возачот на возраст од околу 20 години избегал од местото на настанот“, објави изворот на „Блица“.

Извор и фото Нова.рс

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде