Трагедија: Се yрна авион, загинаа сите патници

Мал авион се yрна во американската држава Њу Хемпшир, а во несреќата загинаа сите патници, соопштија локалните власти.

Едномоторниот авион „Бичкрафт Сиера“ се урна во зграда северно од локалниот аеродром во Кин, непосредно пред 19 часот по локално време во петокот вечерта, соопшти американската Федерална управа за авијација во е-пошта до Њујорк пост.

Кинеските градски власти соопштија дека немало никој во зградата, но сите патници во авионот загинале.

Полицијата не соопшти колку луѓе загинале во несреќата, иако авион од овој тип може да превезе најмногу шест лица.

Локалните жители изјавија за WCVB дека авионот удрил во засолниште веднаш до зградата, предизвикувајќи пожар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде