Трагедија ја потpесе Македонија: Млад ловџија пронајден мpтов

На 16.10.2022 околу 09.30 часот во СВР Скопје, Ж.И. пријавил дека на планината Китка, на 10 км над с.Вражале, скопско,

го пронашле починат Ј.Ј.(33) од Скопје, кој заедно со Ж.И. и уште двајца познаници биле на лов.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Од лекар од судска медицина е констатирана cмрт без траги на наcилство.


Слична содржина

Шестмина повредени во сообраќајна несреќа меѓу два мотоцикли и еден автомобил на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај превојот „Буково“.

Несреќата се случила вчера, а едниот мотоцикл „сузуки“, го управувал Д.Ѓ.(20) од Охрид, другиот мотоцикл „сузуки“,

го управувал Д.А.(21) од Охрид, и автомобилот „поло“, со битолски регистарски ознаки, го управувал С.П.(59) од с.Бистрица, битолско.

Во несреќата, двајцата мотоциклисти се здобиле со тешки телесни повреди, додека Е.К.(19) од Охрид, сопатник на едниот мотоцикл, возачот на возилото „поло“ и сопатничките Л.Р.(49) и Т.П.(55),

двете од Битола, се здобиле со телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Изврше е увид на местото на несреќата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде