Тpaгичен крај на потрагата: Исчезната жена пронајдена мpтва – ова се деталите!

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛМАТА

Тpaгичен крај на потрагата: Исчезната жена пронајдена мpтва – ова се деталите!

Во реката Вардар, во близина на мостот кај велешкото село Кочилари, полицијата вчера ја пронајде почината М. К. (55) од село Сојаклари, Велешко.

Како што соопшти МВР, телото на починатата го пронашле полициски службеници од Специјалната антитерористичка единица „Тигар“.

За М.К. на 31 декември 2022 година во СВР Велес било пријавено дека се оддалечила од домот.

Увид на местото извршила екипа од СВР Велес, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата било дадено на обдукција.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде