ТPAГЕДИЈА: Не издржа татковото срце – yмре од тага по нашата Маријана, почина таткото на исчезната победничка на познатото српско шоу

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

ТPAГЕДИЈА: Не издржа татковото срце – yмре од тага по нашата Маријана, почина таткото на исчезната победничка на познатото српско шоу

Синоќа на 64-годишна возраст во болницата во Шибеник почина Иво Ковачевиќ, таткото на исчезнатата Маријана Зајферт, победничка во реалното шоу „Велики брат“.

Како што јавуваат хрватските медиуми, пред неколку недели дознал дека има рак на белите дробови и за жал болеста забрзано напредувала.

Неговата сопруга Гордана Ковачевиќ ја потврдила тажната вест за Слободна Далмација.

-Му се слоши и умре од тага за нашата Маријана, не дочека да дознае што и се случило, рекла неговата сопруга.

Последното збогување со него ќе биде следната недела во крематориумот во Загреб.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде