Тоа е Македонија: Полицаец го плаќале да им фаќа врски – ОВА се деталите!

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

Тоа е Македонија: Полицаец го плаќале да им фаќа врски – ОВА се деталите!

Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола денеска извршиле службен разговор со В.М.(46) од Битола,

кој се сомничи дека во повеќе наврати на неколку лица им ветувал дека ќе им посредува во извршување на различни услуги и за тоа од нив барал надомест.

Како што е пријавено, тие му ги дале парите, но услугите не биле завршени и потоа не им се јавувал на повиците.

Тој ги признал делата и по целосно документирање на случаите, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Фото: Илустрација

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде