Тешка сообраќајна несреќа – три лица итно пренесени во болница

==

Три лица се повредени во сообраќајка која се случила денеска околу 13:30 часот на излезот од селото Муртино кон Банско,

откако од засега непознати причини автомобил „опел“ со струмички регистарски ознаки удрил во бетонски електричен столб.

Повредните се пренесени на лекување во струмичката болница, а од СВР Струмица повеќе детали за сообраќајката најавуваат за утре.


Слична содржина

На 03.10.2022 полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш, при преземање на зајакнати мерки и активности, пронашле и одзеле бесправно исечени огревни дрва.

Имено, околу 12.00 часот на место викано „Градска река“, атар на Радовиш, биле запрени три запрежни возила управувани од У.Б.(54), И.Д.(37) и А.Б.(34), сите од Радовиш,

кои биле натоварени со бесправно исечени огревни дрва, а околу 16.00 часот во дворно место на В.И.(57) од село Ињево, радовишко,

исто така, биле пронајдени огревни дрва за кои сопственикот не поседувал соодветна документација.

Од страна на вработени во Шумска полиција Радовиш дрвата и запрежните возила биле одземени и пренесени во кругот на Јавното претпријатие „Национални шуми“,

подружница Плачковица – Радовиш, а по целосно документирање на случаите против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде