Тешка сообраќајна несреќа со автобус на ЈСП – има повредени

МВР информира дека вчера во 13.00 часот било пријавено дека на ул.„Никола Карев“ во Скопје, И.М.(42) од с.Чифлик,

скопско, управувајќи автобус на ЈСП нагло закочил и удрил во електронска рампа.

„Во неср еќата со те шки телесни повр еди се здобила патничката С.Б.(43), а со теле сни пов еди се здобила патничката М.А.(32),

двете од с.Долно Соње, скопско, констатирани во Градската општа бол ница „Св.Наум Охридски“, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.


Слична содржина

Три лица се повредени во сообраќајка која се случила денеска околу 13:30 часот на излезот од селото Муртино кон Банско,

откако од засега непознати причини автомобил „опел“ со струмички регистарски ознаки удрил во бетонски електричен столб.

Повредните се пренесени на лекување во струмичката болница, а од СВР Струмица повеќе детали за сообраќајката најавуваат за утре.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде