Teшка сообраќајна несреќа, младо момче со тешки повреди итно пренесено во болница

Teшка сообраќајна несреќа, младо момче со тешки повреди итно пренесено во болница

Вчера во 07.50 часот во полициската станица Виница било пријавено дека на магистралниот пат Делчево-Кочани, кај село Истибања, виничко,

патничко моторно возило „ауди“ со кочански регистарски ознаки, управувано од 34-годишниот С.А. од Кочани, излетало од коловозот.

Возилото  удрило во паркирано патничко моторно возило „мазда“ со винички регистарски ознаки

„ Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Општата болница Кочани“, соопшти Министерството за внтрешни работи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде