Тешка сообраќајна несреќа – две лица итно пренесени во болница

Тешка сообраќајна несреќа – две лица итно пренесени во болница – МВР објави детали

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

На 05.01.2023 во 18.30 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека на локален пат во гостиварски Градец,

патничко возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Р.Б.(44) од с.Градец,

удрило во застанато патничко возило „фолксваген пасат“ со гостиварски регистарски ознаки, кое било запрено од Н.И.(46) од истото село.

Во несреќата, возачот Р.Б. се здобил со тешки телесни повреди, додека сопатникот во возилото „пасатот“,

Н.Р. се здобил со телесни повреди констатирани констатирани во Општа болница „Ферид Мурад“ во Гостивар.

По овластување на Јавен обвинител, увид на местото извршила екипа од ОВР Гостивар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде