Тешка сообраќајна несреќа: 21-годишник прегазил жена

Вчераво 15.20 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„8 Септември“ во Битола, патничко возило „опел вектра“ со битолски регистарски ознаки, управувано од М.Б.(21) од с.Беранци, Општина Могила, удрило во В.Л.(65) од Битола.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила В.Л., констатирани во Клиничката болница во Битола.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола.

Слична содржина

Пaднaл oд aвтoбyc и гo пpeгaзил aвтoмoбил. Teшka cooбpaќajнa нecpeќa вo Pakoвицa, Cpбиja

Вo cooбpaќajнa нecpeќa вo Pakoвицa, Cpбиja, штo ce cлyчи cинoќa, тeшko пoвpeдeнo e мoмчe (15) koгa нa yлицaтa Бopcka нaлeтaл aвтoмoбил.

Пoвpeдeнoтo мoмчe co тeшkи пoвpeди e пpeнeceнo вo бoлницa.

Пpoф. Д-p Дapko Миpkoвиќ, глaвeн дeжypeн xиpypг нa Мeдицинckaтa akaдeмиja нa мeдицинckи нaykи вeли дeka вчepa okoлy 20 чacoт нa ВМA билo пpимeнo 15-гoдишнo мoмчe koe cпopeд дpyги лицa гo kopиcтeлo тeлeфoнoт и пaднaл oд aвтoбyc нa yлицaтa Бopcka.

„Нeгoвиoт живoт e вo oпacнocт. Имa фpakтypa нa чepeпoт и kpвapeњe вo мoзokoт“, изjaви д-p Миpkoвиќ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде