Teшка несреќа: 34-годишен маж изгубил контрола и паднал од четирицицкл – итно пренесен на клиника

На 24.10.2022 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат за планинарски дом „Китка“, Ј.М.(34) од с.Цветово, скопско, управувајќи четирицикл, изгубил контрола и се превртел.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобил сопатникот Н.Ф.(35) од Скопје, констатирани во приватна здравствена установа во Скопје.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Слична содржина

Татко и син на планина се превртеле од четирицикл – веднаш пренесени на клиника!

На 16.10.2022 во 15.30 часот во Полициската станица Чаир, Г.М.(42) од Скопје пријавил дека на планината над с.Љубанци, скопско, управувајќи четирицикл со скопски регистарски ознаки, на кој сопатник бил неговиот малолетен син, се превртеле и паднале.

По несреќата, двајцата биле пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде на малолетникот му биле констатирани телесни повpеди,

а на Г.М. му биле констатирани тешки телесни повpеди. Полициски службеници излегле на местото на настанот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде