Тажна вест: Почина битолчанката на која за долг од 5000 евра и беше земена куќата

Тажна вест: Почина битолчанката на која за долг од 5000 евра и беше земена куќата

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

Tulaj Nuredinova Mustafa прекрасната граѓанка од Битола, на која за долг од 5000 евра и беше земена куќата денеска не напушти прерано, замина во вечноста, објави Ана Глигорова на својот фејсбук профил.

Ми зборуваше дека извршителот дури и алиштата и ги земал, не спиеше со години со голем терет во душата.

Пријавуваше кај Народниот Правобранител, во ОЈО, беше константно присутна на сите наши протести, беше и на разговор во министерството со надлежните.

Бараше правда, беше борец, невидено храбра, стана бездомник, но остана со достоинството како сјајна ѕвезда. Светол да ти е патот Тулај.

Ние ќе продолжиме да се бориме без здив, за правда, стои во објавата на Глигорова на Фејсбук.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде