Тажна вест: Македонското здравство многу загуби – почина познатиот специјалист по анестезиологија со реаниматологија, д-р Александар Крстевски

Со голема жалост ве известуваме дека почина нашиот почитуван прим. д-р Александар Крстевски – Слиш, специјалист по анестезиологија со реаниматологија, соопштија од Аџибадем Систина.

– Голема беше честа името на прим. д-р Крстевски да биде дел од тимот на Клиничката Болница ,,Аџибадем Систина’’ повеќе од 20 години, од самите почетоци на Специјалната болница за гинекологија и акушерство „Мала Богородица – Систина“.

Неговиот огромен придонес во анестезијата и интензивното лекување, неговата професионалност, храброст и извонредност ќе останат запаметени, се вели во известувањето од болницата на Фејсбук.

Длабока почит од целиот менаџерски тим на КБ ,,Аџибадем Систина’’ и сите вработени.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде