Тажна вест ја потресе светската музичка сцена: Почина познатата американска раперка

Тажна вест ја потресе светската музичка сцена: Почина познатата американска раперка

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕТЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА.

Телевизијата Фокс 13 од областа Мемфис објави дека била пронајдена мртва вчера попладне, а причината за нејзината смрт се уште не е позната.

Смртта на раперката, чие вистинско име е Лола Мичел, ја потврдил нејзиниот колега од дискографската куќа DJ Paul K.O.M., кој ја објави нејзината фотографија.

Во 1995 година, Гангста Бу го сними албумот Mystic Stylez со групата Three 6 Mafia.

Иако тогаш имаше само 15 години, таа брзо стана позната и беше активен член на групата на следните четири албуми.

Таа објавила и соло плочи, од кои најуспешна е Inquiring Minds од 1998 година.

Покрај тоа, раперката има соработувано со рап ѕвезди, меѓу кои и Еминем, Гучи Мане и Гејм.

Пред да ја напушти Three 6 Mafia, таа се појавила на албумот на Фој Браун од 1999 година Chyna Doll и на историскиот албум на OutKast од 2000 година Stankonia. Во 2015 година, S Run the Jewels настапила на фестивалот Коачела.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде