Татко доживеал xopop во својот дом: Ќерка му го превртела и го удирала со тврд предмет

На 03.10.2022 околу 19.05 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје е лишена од слобода Д.Г.(56), затоа што во 18.12 часот,

по претходна расправија, физички го нападнала нејзиниот 91-годишен татко, при што употребила тврд предмет, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Слична содржина

Се степале за ред, употребиле оcтри и тврди предмети, па двајцата се пријавиле во полиција!

На 30.09.2022 во 18:11 часот во СВР Скопје, Д. Ј. (22) од Скопје, пријавил дека околу 17:45 часот во приватна здравствена установа на подрачје на Чаир по претходна расправија околу ред за влегување,

бил физички нападнат од Љ.Ч., кој употребил и остар предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 01.10.2022 во 01.10 часот во Полициска станица Бит Пазар Љ.Ч.(26) од Скопје пријавил дека на 30.09.2022 околу 18.00 часот во здравствена установа на подрачје на Чаир по претходна расправија бил физички нападнат со тврд предмет од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде