Струмица тагува: Почина познатата медицинска сестра од Општата болница во Струмица

Струмица тагува: Почина познатата медицинска сестра од Општата болница во Струмица

Почина сестра Надежда Џидалова, медицинска сестра од Општата болница – Струмица.

– Изгубивме медицинска сестра, нема повеќе зборови, со длабока болка и тага извести преку Фејсбук Здружението на медицински сестри, техничари, акушерки и стоматолошки сестри.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде