Страшно: Изгубил контрола и со мотоциклот паднал на коловозот, со тешки повредени итно пренесен во болница

Страшно: Изгубил контрола и со мотоциклот паднал на коловозот, со тешки повредени итно пренесен во болница

Вчера во 16.30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар – Кичево, Б.А.(41) од Струга,

управувајќи мотоцикл „ктм“ со струшки регистарски ознаки, изгубил контрола и со мотоциклот паднал на коловозот.

„Во несреќата, Б.А. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во болницата во Гостивар“, велат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде