Страшна трагедија го потресе регионот: Две млади лица загинаа откако со автомобил удрија во камион во близина на термоелектраната Пљевља во Србија

До несреќата дошло кога се судриле камион и патничко возило, при што има загинати и повредени.

Двајца млади момчиња загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случи синоќа околу 23 часот во близина на термоелектраната Пљевља.

Во несреќата тешко повредени се уште двајца млади, пренесува Vijesti.

До несреќата дошло кога се судриле камион и патничко возило, при што загинале и повредени.

Повредените се пренесени во Општата болница во Пљевља.

Неофицијално, до несреќата дошло кога возилото „пасат“ удрило во задното тркало на камион кој превезувал јаглен за Термоелектраната.

Несреќата се случила на делот од патот каде рударски камиони секојдневно минуваат на патот Пљевља – Ѓурѓевица Тара за да го растовараат јагленот што го носат во Термоцентралата од блискиот рудник.

Извор: Телеграф.рс, Фото: Илустрација

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде