Страшна сообраќајна несреќа – едно лице со тешки повреди итно пренесено во болница

На 20.10.2022 во 03.50 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на магистралниот пат Кичево – Гостивар, кај с.Колари,

патничко возило „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.М.(61) од с.Сарај, скопско, излетало од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Медицинскиот центар во Кичево.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кичево.


Слична содржина

Вчера во 18.00 часот на бул.„Партизански одреди”, во автобус на ЈСП, полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода

А.Ш.(19), Н.М.(19), Е.Ш.(18), тројцата од с.Чајлане, општина Сарај и еден малолетник од с.Крушопек, скопско.

Тие во 17.45 часот на бул. „Партизански одреди” физички ги нападнале Б.А.(19), А.Ј.(19) и Р.М.(19), сите од Маврово-Ростуше.

Притоа, малолетникот употребил и оcтар предмет, кој му бил пронајден и одземен.

Лицата била приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде