Страотна сообраќајна несреќа, пет лица пренесени во болница

Во гостиварската полиција вчера во 16.45 часот е пријавено дека на регионалниот пат помеѓу селата Маврово и Никифорово се случила сообраќајна несреќа помеѓу

мотоцикл „БМВ“ управуван од З.А.(43) од Тетово и возило „фолксваген венто“ управувано од Ф.С.(55) од село Голема Речица, тетовско.

Во несреќата со тешки повреди се здобил моторциклистот, а четворица сопатници од патничкото возило се здобиле со полесни повреди констатирани во Општата болница во Гостивар.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Гостивар.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде