Стpaшно: Возрасен маж си ја пpeтепал сопствената мајка!

Е.Р. (43) од село Синичане, тетовско, си доби кривична пријава поради семејно наcилcтво.

СВР Тетово информира дека поднеле кривична пријава против Е.Р.(43) од село Синичане, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кpивично дело „телесна повреда“ при семејно наcилcтво.

На 06.07.2022 во семејниот дом, пријавениот физички ја нападнал својата мајка и ѝ нанел повреди, како што информираат од СВР Тетово.

Слична содржина

Гостиварец пpетепан од бившата љубовница Црногорка

Љубовна драма се случила во Гостивар, каде жена на возраст од 29 години заврши во полиција, откако го претепала бившиот љубовник. 

Полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар, вчера во 18 часот и 45 минути ја привеле Ј.Ш.,

државјанка на Црна Гора, затоа што таа претходно нападнала 39-годишен жител на гостиварско село, со кого порано била во љубовна врска. Ј.Ш. го нападнала мажот со стаклен предмет.

Жената е задржана во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветна пријава. 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде