Стpaшно: 18-годишник сакал да прегази полицаец – ова се деталите!

На 22.10.2022 во 01.50 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го лишиле од слобода А.Љ.(18) од с.Равен, гостиварско, затоа што не застанал на знак за запирање даден од полициски службеници и на ул.„Мара Угринова“ со возило „пежо“, со гостиварски регистарски ознаки кое го управувал, се обидел да удри полициски службеник.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Слична содржина

Шест лица повpeдени во тешка сообраќајна несреќа меѓу два мотоцикли и автомобил на магистралниот пат Охрид – Ресен

Шестмина повредени во сообраќајна несреќа меѓу два мотоцикли и еден автомобил на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај превојот „Буково“.

Несреќата се случила вчера, а едниот мотоцикл „сузуки“, го управувал Д.Ѓ.(20) од Охрид, другиот мотоцикл „сузуки“,

го управувал Д.А.(21) од Охрид, и автомобилот „поло“, со битолски регистарски ознаки, го управувал С.П.(59) од с.Бистрица, битолско.

Во несреќата, двајцата мотоциклисти се здобиле со тешки телесни повреди, додека Е.К.(19) од Охрид, сопатник на едниот мотоцикл, возачот на возилото „поло“ и сопатничките Л.Р.(49) и Т.П.(55),

двете од Битола, се здобиле со телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Изврше е увид на местото на несреќата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде