Силен земјотрес со интензитетот од 5,7 степени по Рихтеровата скала го потpесе северозападниот дел на Иран

Земјотрес со интензитетот од 5,7 степени по Рихтеровата скала го потресе северозападниот дел на Иран, при што се повредени најмалку 276 лица.

Во извештајот на иранската државна телевизија се наведува дека Службата за итна медицинска помош регистрирала 276 повредени, од кои 68 се хоспитализирани

Епицентарот на потресот бил во провинцијата Западен Азербејџан на крајната граница со соседна Турција, на длабочина од десет километри.


Слична содржина

На 03.10.2022 околу 19.05 часот на подрачјето на Карпош од полициски службеници од СВР Скопје е лишена од слобода Д.Г.(56), затоа што во 18.12 часот,

по претходна расправија, физички го нападнала нејзиниот 91-годишен татко, при што употребила тврд предмет, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде