Што значи пораката на маицата на масовниот убиец од Младеновац?

Урош Б. е уапсен во селото Вињиште кај Крагуевац, осум часа по активна потера по него.

Во четвртокот изврши масакр кај Младеновац, кога околу полноќ уби 8 лица, а повреди 13.

При апсењето посебно внимание привлече еден детал.

Генерација 88 на турнеја – пишува на маицата на масовниот убиец.

Исто така, на сината кошула се видливи контурите на некои земји од Западна Европа нацртани во бело – тоа се Шпанија, Франција и Италија.

Пребарувајќи на интернет, не успеавме да најдеме слична маица или симбол.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде