„Што ќе ни е куќата кога ги немаме децата“: Родителите на трагично убиените брат и сестра кај Младеновац се скршени од болка

Во ТЕРОРИСТИЧКИОТ чин кој ја крена на нозе цела Србија околу полноќ загинаа осум лица, меѓу кои и братот и сестрата М.П и К.П.

Несреќните родители на трагично убиените брат и сестра Зорица и Саша П., полицијата ги смирува и ги приведува додека плачат и бараат да се видат со децата.

Форензичарите треба да го завршат постапката, но агонијата на родителите е застрашувачка.

Роднините и соседите ги молат да отидат до куќата која е на околу половина километар од центарот на селото, но тие одбиваат.

Како што пренесуваат српските медиуми, родителите во солзи велат: Што ќе прават во куќата кога нема деца.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде