Штипската Миа Калифа се обиде да тверка – видеото е ХИТ на интернет

Веројатно сите кои што следите социјални мрежи, барем еднаш досега ја имате видено познатата штипска Миа Калифа.

Таа е тиктокерка која објавува често видеа, кои се доста коментирани на интернет.

Социјалната мрежа Тик Ток е многу популарна кај младите кои секојдневно се повеќе ја користат и таму може да се најдат видеа со секаква содржина.

Секако, има и едукативни видеа, но често најмногу видеа се со забавна содржина или барем таква треба да бидат, иако сите баш и не се согласуваат со тоа.

Една од „најпопуларните” македонски Тик-Токерки која се прослави со своите видеа е македонската „Миа Калифа“,

која себеси така се нарекуваа затоа што и кажале дека личи на неа, а таа вели дека е добра актерка и се согласува со мислењето на останатите…

Овојпат Моника изгледа се одлучи да ги почасти нејзините фанови со ново прокотивно видео, откако се обиде да им објасна на сите како правилно се тверка за на Тик Ток,

иако многумина сметаа дека таа „нема врска“ со тверкање, при што наиде на негативни коментари… Вие погледнете самите, па донесете си сопствено мислење.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде