Шокантно: МВР потврди – Список за ликвидација на ученици се појави во скопско училиште!

Од Министерството за внатрешни работи ја потврдија информацијата на Инфомакс дека во училиште во Скопје се појавил таканаречен “список за отстрел” на соученици од страна на ученичка во училиште во Центар.

-На 08.05.2023 во СВР Скопје 47- годишна жена пријавила дека во основно училиште на подрачје на Центар ученичка во училиштето направила список со закани за соученици.

Известена е директорката на училиштето, Центарот за социјални работи и јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

-Има училишта во Скопје каде се случуваат немили настани и тоа не е последица само на тоа што се случи во Србија,

туку тоа само ја зголеми сензитивноста во школите па испливуваат на површина некои работи кои се затскривале, вели во вчерашната епизода на Тешки муабети ко-водителот Филип Петровски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде