Шест лица повpeдени во тешка сообраќајна несреќа меѓу два мотоцикли и автомобил на магистралниот пат Охрид – Ресен

Шестмина повредени во сообраќајна несреќа меѓу два мотоцикли и еден автомобил на магистралниот пат Охрид-Ресен, кај превојот „Буково“.

Несреќата се случила вчера, а едниот мотоцикл „сузуки“, го управувал Д.Ѓ.(20) од Охрид, другиот мотоцикл „сузуки“,

го управувал Д.А.(21) од Охрид, и автомобилот „поло“, со битолски регистарски ознаки, го управувал С.П.(59) од с.Бистрица, битолско.

Во несреќата, двајцата мотоциклисти се здобиле со тешки телесни повреди, додека Е.К.(19) од Охрид, сопатник на едниот мотоцикл, возачот на возилото „поло“ и сопатничките Л.Р.(49) и Т.П.(55),

двете од Битола, се здобиле со телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Изврше е увид на местото на несреќата.

Слична содржина

Страотна сообраќајна несреќа – едно лице го загуби животот

СВР Скопје информира дека вчера во 09.41 часот било пријавено дека на ул.„Македонско- косовска бригада“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел корса“,

управувано од Н.А.(30) од Скопје и патничко возило „фолксваген пасат“, управувано од З.З.(21) од с.Визбегово, скопско, двете со скопски регистарски ознаки.

Како што соопшти МВР, од здобиените повреди на местото на несреќата починала сопатничката во возилото „опел корса“, А.Е.(79) од Скопје,

а cмpт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде