Семејна драма: Младо момче ги нападнало родителите и им се заканyвал дека ќе ја запали куќата!

Семејна драма: Младо момче им се заканувало на родителите дека ќе ја запали куќата, реагирала полицијата!

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ ПРОЧИТАЈТЕ ГО ПОСЛЕ РЕКЛАМАТА

Полициски службеници од СВР Велес вчера го лишиле од слобода велешанецот А.А., на возраст од 31 година.

Како информираше портпаролот на СВР Велес, Ристе Самарџиев, приведениот по кратка расправија,

прво со остар предмет упатил закани кон неговите родители, а потоа се зак анил дека со бензин ќе ја запали семејната куќа.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот,

против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде